A kriptovaluta pénztárcák különböző típusairól, előnyeiről és hátrányairól, ebben a tananyagrészben olvashatsz ha ide kattintasz. Noha, a wallet csoportosításnak még nincs vége, még szükséges további kettő szempont szerint kategorizálnunk a kripto pénztárcákat. Hiszen az interneten, sőt az unalmas jogszabályokban is a legtöbbször, az alábbi kategóriákkal találkozhatunk.
Egy másik megközelítés privátkulcshoz való felhasználói hozzáférés alapján két kategóriába sorolja a kriptovaluta pénztárcákat:
A letétkezelő pénztárca esetében a pénztárca privát kulcsát egy megbízható harmadik személy őrzi.
A gyakorlatban a letétkezelő pénztárcaszolgáltatások nyújtása a kriptoeszköz-szolgáltatókhoz kapcsolódik, így például a kriptotőzsdék, mint a Binance jellemzően pénztárca szolgáltatást is nyújtanak felhasználóinak.
A letétkezelő pénztárca = hosztolt pénztárca (hosted-wallet) típusával.
A nem-letétkezelő pénztárcáknál a privátkulcs a felhasználónál van.
A gyakorlatban a nem-letétkezelő pénztárcaszolgáltatás használata során, hitelesítenünk kell magunkat privát kulcsunkkal. Ilyen szolgáltatást nyújt például a MyEtherWallet.
A nem-letétkezelő pénztárca = nem-hosztolt pénztárca (non-hosted wallet) típusával.
A forró vagy hideg kriptovaluta péntárcákról ide kattintva találsz hasznos infókat.
Forrás/
Jokić, Stevo – Cvetković, Aleksandar Sandro – Adamović, Saša – Ristić, Nenad – Spalević, Petar: Comparative analysis of cryptocurrency wallets vs traditional wallets. 2019. Ekonomika 65(10) 67. o.
Matthew Wallaker: Custodial vs. Non-Custodial Crypto Wallets: What's the Difference? Elérhető: https://www.makeuseof.com/custodial-vs-non-custodial-crypto-wallets/ (2022. 12. 08.)